Serwis Klimatyzacji

serwis klimatyzacji

Klimatyzacja w samochodzie gwarantuje swobodne podróżowanie szczególnie latem, kiedy na dworze panują wysokie temperatury, a wnętrze samochodu nagrzewa się nawet do 40 stopni Celsjusza.

Klimatyzacja samochodowa stanowi zatem wyjątkowo niezbędne wyposażenie, kiedy codziennie dojeżdżamy autem do pracy i jesteśmy zmuszeni tkwić w długich korach, co jest szczególnie uciążliwe w czasie letnich upałów. Samochodowa klimatyzacja opole znacznie ułatwia również podróżowanie z małymi dziećmi, które lepiej znoszą długą jazdę, jeśli w aucie panuje stała temperatura. Jednakże klimatyzacja samochodowa powinna być używana przez cały rok. Porą jesienną bądź też wiosenną suche i chłodne powietrze bardzo szybko usunie nam wilgoć z szyb, zapewniając tym samym większe bezpieczeństwo jazdy. Powinniśmy zatem dbać aby nasz klimatyzator samochodowy był sprawny cały rok a nie jak powszechnie się uważa tylko w sezonie letnim.

Zakres wykonywanych usług:

  • Sprawdzenie szczelności klimatyzacji,
  • Osuszenie układu klimatyzacji,
  • Uzupełnienie czynnika chłodniczego,
  • Napełnienie układu świeżym olejem i środkiem kontrastowym UV,
  • Sprawdzenie wydajności układu chłodzenia pirometrem,
  • Oczyszczenie wnętrza samochodu - metoda ozonowa,
  • Dezynfekcja ozonem.

    Ozon zawiera trzy atomy tlenu,a nie dwa tak jak tlen,którym oddychamy. Ulega on rozpadowi na obojętna cząstkę tlenu o2 oraz aktywny wolny atom tlenu. Odpowiednia dawka ozonu przedostaje się przez komórki błony bakterii, co prowadzi do ich całkowitego rozpadu. Dezynfekcja wnętrza samochodu przez ozonowanie niszczy bakterie pleśni odkażając całe wnętrze. Metoda sprawdza się również w przypadku alergików, roztocza powodujące ataki astmy czy pyłki kwiatowe mogą zostać usunięte dzięki ozonowaniu. Ozonowanie działa również na toksyczne substancje zawarte w materiałach budowlanych i przedmiotach wyposażenia wnętrz, jak benzen występujący w klejach, farbach i środkach czyszczących. Działanie ozonu jest bardzo krótkie, ale też skuteczne. Ozon eliminuje przykre zapachy zarówno pochodzenia organicznego, jak i nieorganicznego. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy podjąć działania dezynfekcji na wielu płaszczyznach jednocześnie. Wymiana filtra kabinowego, ręczne oczyszczenie parownika i wykonanie ozonowania dają naprawdę skuteczne i długotrwałe efekty.

WRÓĆ

fontanero sidebar Menu